Hurghada

hurghada nurkowanie

$ 50
$ 250
$ 180
Hurghada Nurkowanie
hurghada nurkowanie Hurghada kurs nurkowania hurghada centrum nurkowe hurghada nurkowanie Hurghada ceny
nurkowanie intro hurghada
...........................................................................
hurghada kurs nurkowania owd
...........................................................................
hurghada kurs nurkowania aowd
  kurs padi  

Lotnisko Hurghada

Hurghada lotnisko: samoloty z turystami lądują na lotnisku w Hurghadzie, które jest oddalone od centrum Hurghady o około 5 km. Gdy samolot wyląduje na lotnisku w Hurghadzie turyści udaja się do hali przylotów. Przed odprawą paszportową turysta musi dostać wizę egipską, którą można kupić w kantorach na lotnisku za 25 USD. Następnie wypełniamy "Kartę przylotu" , wklejoną wiza do paszportu udajemy się do odprawy paszportowej. Wiza egipska wydawana na lotnisku w Hurghadzie upoważnia do przebywania na terenie Egiptu i miasta Hurghada przez 30 dni. Następnie idziemy do hali bagażowej, gdzie odbieramy bagaż a potem wraz z rezydentem do autokaru, który rozwozi turystów do hoteli w mieście Hurghada.

Hurghada

Hurghada (Hurgada) liczy ok 80 tysięcy mieszkańców, a bazę hotelową Hurghady stanowi okołóo 200 hoteli. Hurghada zajmuje ok. 45 km wybrzeża Morza Czerwonego i składa się z 3 części: północnej Hurghady zwanej Dahar lub Downtown (hotel Empire, hotel Sea Star, hotel Palm Beach, hotel Palma de Mirette, hotel Hilton Plaza), centralnej Hurghady zwanej Sekkala (hotel Sea Gull, hotel La Pasha, hotel Roma, hotel Bella Vista) i południowej nowej części Hurghady ciągnącej się w kierunku Safagi zwanej Village Road (hotel Coral Beach, hotel Desert Rose, hotel Alladin, hotel Titanic, hotel Iberhotel Aquamarine). Transport w Hurghadie miedzy tymi dzielnicami zapewniają pomarańczowe taksówki. Startowa cena to 3 LE (1,5 zł) i około 1 LE (50 gr) za kilometr. Kierowcy w Hurghadzie niechętnie włączaja licznik więc trzeba ustalić cenę z góry. Przejazd z Sakkali (centr. Hurghada) na Dahar (pn. Hurghada ok 5 km) kosztuje ok 15 LE (6 zł).

Zdrowie Hurghada

Turyści w Hurghadzie zazwyczaj mają problemy z układem pokarmowym zwanymi "zemstą faraona" objawia się ona biegunka i bólami w kościach jak przy grypie. Aby nie zachorować należy: nie pić wody z kranu, nie pić napojów z lodem i lodów, nie jeść sałatek i owoców, nie pić soków owocowych i napojów podawanych  w hotelach (tylko butelkowane). Zjadać tylko produkty pieczone lub gotowane a napoje gorące. Jeżeli już dojdzie do zatrucia jak najszybciej zjeść ANTINAL (egipski  nifuroxazyd), do kupienia w aptece w Hurghadzie kosztujący 10 LE (5zł). Dawkowanie 4 tabletki na dobę.

Nurkowanie Hurghada

Nurkowanie Hurghada : w celu zarezerwowania wycieczki , proszę wysłać smsa na nasz numer z informacją w jakim są Państwo hotelu, ile osób chce nurkować, w jaki dzień ma odbyć się nurkowanie i jaki program nurkowy Państwa interesuje (nurkowanie intro, kurs nurkowania PADI czy nurkowania turystyczne dla nurków posiadających certyfikat), a od razu odpowiemy i podamy dokładną godzinę odbioru z hotelu w Hurghadzie i w danym dniu odbierzemy Państwa z hotelu. Transport ze wszystkich hoteli w Hurghadzie jest w cenie nurkowań i kursów nurkowania - Hurghada.

Nurkowanie Hurghada
email: hurghadadivers@gmail.com
Telefon Hurghada: +201149502522

 

Home   ::  Hurghada  ::    Kurs nurkowania Hurghada   ::   Centrum nurkowe Hurghada    ::   Cennik Hurghada

Hurghada 2008 :: hurghadadivers@gmail.com :: Telefon Hurghada: 00201149502522